FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 
 
 Xavras Wyżryn - Olendry 2010. 21-22 sierpnia. Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
eston
Ojciec dyrektorDołączył: 11 Gru 2005
Posty: 472
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kopernika

PostWysłany: Pią 11:52, 23 Lip 2010 Powrót do góry

No! Panowie, zabieramy się do roboty...Image


Z północy nadleciał klucz szturmowych śmigłowców. Witschko uniósł rękę i Amerykanin zamarł w pół kroku. Gapili się w szare niebo przez bezlistne jeszcze gałęzie drzew, w tej części lasu rosnących bardzo gęsto. Wąskie, ciemne maszyny z czarnymi krzyżami Reichswehry na bokach przemknęły ponad nimi w dźwiękowej chmurze rozedrganego grzmotu. Jeden, dwa, trzy, pięć, siedem. Jak apokaliptyczna szarańcza. Smith żałował, że nie ma na głowie kołpaka, byłoby świetne ujęcie. Gdy zniknęły, spojrzał na zegarek. Szósta szesnaście.
- Często tak? - spytał Ślązaka. Przemytnik wzruszył ramionami.
- Ruskie ich ostrzeliwują, ale bez przekonania. Od śmierci Stalina nie było na Pomorzu poważnego incydentu. Przecież pan wie. Prewencja. Przekraczają granicę o trzydzieści kilometrów i więcej. Moskwa nawet nie ma Pretensji: strzelają do tych, co trzeba.
Rozmawiali po rosyjsku, bo Smith w niemieckim był słaby, a Witschko bał się przeciwpiechotnych min językowych.(...)
Kwadrans później przesunęła się ponad nimi ta sama eskadra helikopterów; wracały do bazy. Ostatni, siódmy, cokolwiek spóźniony względem reszty, ciągnął za sobą brudny warkocz dymu. Leciał nisko, chybotliwie. Widzieli go ze szczytu wzgórza, pomiędzy drzewami. Podniósł się jeszcze raz i drugi, zajęczał rozpaczliwie swymi wirnikami - i spadł w las. Huknęło. Wyrósł w bladoszare niebo gorący pióropusz gazów i popiołu. Z północy zawróciły dwie maszyny, pokołowały nad wrakiem, lecz w końcu odleciały: widocznie nie pozostało nic do ratowania. Witschko i Smith schodzili ze wzgórza. Wiatr zamarł i czarny słup śmierci stał pionowo, prosto na ich drodze, Ian nic nie widzącym wzrokiem spojrzał na zegarek, jakby ów odruch zwyczajności był w stanie przywrócić mu dawno utracony spokój umysłu. Szósta czterdzieści dwie, trzydziesty marca 1996 roku. Mord o zimnym poranku. Niech szlag trafi Polskę...[link widoczny dla zalogowanych] zaprasza na kolejny zlot na terenach dawnej ciepłowni w Olendrach k/Zabrnia.
Tło historyczne imprezy jest tradycyjnie już oparte na alternatywnej wizji współczesnego świata z powieści Jacka Dukaja "Xavras Wyżryn"

Czas: 21-22 sierpnia 2010 r. Możliwy przyjazd 20 sierpnia (Zobacz pełny harmonogram)
Miejsce: dawna Ciepłownia Olendry k/Zabrnia, gmina Grębów, powiat tarnobrzeski, woj. podkarpackie
Wpisowe: 30 PLN (trzydzieści złotych)
Zgłoszenia do 12 sierpnia
Zdjęcia terenu [link widoczny dla zalogowanych]
Mapa terenu [link widoczny dla zalogowanych]
Więcej informacji i opinie o poprzednich edycjach na na www.olendry.fora.pl

Image
Świat, jak znamy, nie istnieje. Po pierwszej wojnie światowej Polska odzyskała wprawdzie niepodległość - lecz na krótko. Klęska w bitwie warszawskiej umożliwiła bolszewikom zajęcie całej Polski wraz z Ukrainą i państwami bałtyckimi.
Rosji Radzieckiej zabrakło jednak sił na dalszy marsz za zachód, zwłaszcza gdy na jej drodze stanęły wsparte posiłkami z zachodu i wyposażone przez dawnych aliantów zachodnich armie Rzeszy Niemieckiej. Rozejm podpisany wiosną 1922 r. w Rydze zachowywał status quo tworząc linię demarkacyjną od Gdańska przez Poznań na Śląsk i do Zakopanego.
W ZSRR Stalin szybko objął przewodnictwo partii i państwa. Jego reżim starał się eliminować wszelkie przejawy polskości, aby zapobiec powstaniom, jakie targały zaborem rosyjskim w XIX wieku.
Europa, mając dość kłopotów z własnymi rewolucjami i powojennym kryzysem gospodarczym przez kilka lat biernie przyglądała się rosnącej potędze Związku Radzieckiego i Republiki Chin, gdzie w 1929r. władzę przejęli komuniści. Zagrożenie unicestwieniem dla zachodnich demokracji jakie mogła przynieść nowa wojna w Europie, skłoniło Ligę Narodów
do podpisania w 1933 r. traktatu z ZSRR, m.in. sankcjonującego aneksję Polski i powstanie Republiki Nadwiślańskiej w ramach Związku Radzieckiego
Czas chwiejnego pokoju nie okazał się jednak długi....
1 września 1939 r. cztery miliony rosyjskich żołnierzy uderzyło na Zachód.Podczas Wielkiej Wojny Bolszewickiej jak ją później nazwano - ZSRR starał się przejąć kontrolę nad Zachodnią Europą. W ciągu pierwszych 6 miesięcy Rosjanie doszli do Linii Maginota i.. stanęli wskutek braków w zaopatrzeniu, rozciągniętych linii komunikacyjnych, polskiej i niemieckiej partyzantki. „Niepabiedinnej” Armii czerwonej zabrakło sił.
Wojna pozycyjna na froncie ciągnącym się od granicy szwajcarskiej przez Alzację i Wogezy aż do pól Flandrii, trwała do 1944 roku, kiedy koalicja antybolszewicka zrzuciła trzy bomby atomowe na Leningrad, Kijów i Warszawę aby Zapobiec planowanej na zimę gigantycznej ofensywie armii sowieckiej.
Miliony ludzi zginęło w eksplozjach. Wiele więcej zmarło na "Starą Promienistą" jak miejscowi nazywają chorobę popromienną. Obszar pomiędzy trzema zbombardowanymi miastami stał się znany jako "atomowy trójkąt". Przez kolejne kilkadziesiąt lat większość nowo narodzonych tam dzieci umierała, te które przeżyły rodziły się z różnego rodzaju mutacjami.
Atomowa apokalipsa skłoniła ZSRR do podpisania pokoju. W tzw. Traktacie Berlińskim z 1945, Związek Radziecki i Liga Narodów zgodziły się zatrzymać rozlew krwi. Mimo to, kraje podbite w 1920 r. pozostały republikami radzieckimi. Upragniony przez zmęczoną 6-letnią wojną Europę pokój okazał się jednak daleki od wyobrażeń. Już wkrótce świat rozdzieliła nowa wojna….
Zimna wojna między Zachodem a Sowietami trwała przez ponad 40 lat, szczególnie odkąd Rosjanie zbudowali własny arsenał nuklearny. W kilku momentach przeradzała się ona w regularne konflikty zbrojne – m.in. wojny w Korei i Wietnamie czy szereg wojen domowych i zamachów. Regularnie obie strony wspierały także wszelkiej maści „ruchy narodowowyzwoleńcze”
skierowane przeciwko stronnikom drugiej strony.
5 marca 1981 r. w wieku 103 lat zmarł Józef Stalin. Po śmierci Stalina i objęciu władzy przez Gorbaczowa sowiecki reżim w Polsce i innych podbitych krajach trochę zelżał. Gorbaczow ogłosił głasnost i pieriestrojkę – jawność i przebudowę….
Trzy miesiące później w wypadku lotniczym – jak mówiło się inspirowanym prze kremlowskich twardogłowych przerażonych możliwością utraty wpływów - zginął Gorbaczow. Walki o władzę na Kremlu spowodowały jednak że na kilka lat ZSRR pogrążył się z głębokim kryzysie. Rozprężenie, pijaństwo i korupcja w armii osiągnęły poziom tak absurdalny że generałowie sprzedawali już nie karabiny czy czołgi ale nawet śmigłowce i całe kolumny transporterów opancerzonych. Korzystały na tym wszelkiej maści grupy rabusiów regularnie plądrujące całe połacie krajów Europy Wschodniej. Z drugiej strony zaostrzył się także kurs w krajach podbitych – więzienia i obozy pracy znów się zapełniały, setki wagonów znów wiozły zesłańców na Kołymę, Nową Ziemię i do Workuty…
Na tym tle zaczęły odżywać dążenia narodowowyzwoleńcze Polaków, Słowaków, Węgrów i innych narodów podbitych przez ZSRR. Ponadto w latach osiemdziesiątych ZSRR wdał się w kilka drobnych konfliktów granicznych z Chinami, Szwecją i Rzeszą Niemiecką.
Status quo trwało aż do 1988 roku, kiedy pojawiły się Xavras Wyżryn. Urodzony w "atomowym trójkącie" Wyżryn został wcielony do Armii Czerwonej, gdzie doszedł do stopnia kapitana, po czym zdezerterował. Wtedy też przyjął imię "Xavras" wzięte z komiksowej historii greckiego bohatera wojen domowych, którego omijały kule, bomby i noże zamachowców. Szybko zorganizował znaczną partyzantkę.
Odwaga, charyzma, zdolności taktyczne przekładające się na zwycięstwa sprawiły, że był darzony przez swoich żołnierzy wręcz uwielbieniem. Jego legenda szybko poszła w świat a zwycięstwa polskich powstańców inspirowały inne narody do walki z ZSRR. Wiele konfliktów lokalnych wybuchło na Węgrzech, Pribałtce i Ukrainie. W odwecie za działaność partyzancką Rosjanie pacyfikowali nie tylko wsie ale i całe kilkudziesięciotysięczne miasta. Europa Środkowa i Wschodnia coraz bardziej pogrążały się w chaosie.
Cała Europa Środkowo-Wschodniej stała się znana jako Europejska Strefa Wojny (ESW – określenie początkowo używane tylko w oficjalnych dokumentach sztabu generalnego Armii Czerwonej związane z wprowadzeniem 13 grudnia 1989 r. w kilku republikach związkowych ZSRR w europie Środkowej i Wschodniej stanu wojennego.), sięgając od Bosforu na południu po Estonię na północy, do granicy Rzeszy na zachodzie po Kaukaz na wschodzie, gdzie większość bitew odbywała się głównie na radioaktywnie zanieczyszczonym obszarze.
Akcja zaczyna się latem 1996 r. Praktycznie ESW stała się ziemią niczyją gdzie radziecka kontrola oparta jest na zasadzie "najpierw strzelać, potem pytać". Różne grupy partyzanckie, zachowujące niepewny rozejm między sobą, są rozproszone na całym obszarze strefy, nie atakując większych radzieckich garnizonów i zgrupowań.
Od czasu do czasu rajdy na teren ESW urządzają sobie śmigłowe i jednostki specjalne Rzeszy Niemieckiej. Chiny przygotowują się do ataku w kierunku na Ural, a Syn Mohameta szykuje na Bliskim Wschodzie antyrosyjski Dżihad. Rząd USA finansuje potajemnie partyzantów na ternach ESW, podczas gdy Europa Zachodnia umacnia swoje granice obawiając się radzieckiego i co gorsza chińskiego ataku....

Strony konfliktu

Image
Armia Czerwona
Choć blask i chwała jej zwycięstw już dawno minęły stanowi nadal ogromną siłę. Mimo dużej demoralizacji i słabego wyszkolenia milion jej żołnierzy nadal trzyma w ryzach ESW. Kolejne miliony walczą na bałkanach i w "zimnej wojnie" z Chinczykami. W zasadzie jedyną jej wartość bojową stanowią oddziały specjalne różnej maści (specnaz), arsenał nuklearny i dziesiątki tysięcy czołgów.
Głównodowodzącym Armii czerwonej jest generał major Postmiercow, zaś dowódcą wojsk sowieckich na terenie Republiki Nadwiślańskiej jest generał lejtnant Babodupcew. Siedzibą sztabu sowieckiego na teren ESW jest Kraków.

Image
Armia Wyzwolenia Polski
Najliczniejsza siła partyzancka na terenie ESW choć jej dokładna liczebność jest trudna do określenia, bo AWP nie posiada sformalizowanej struktury. Wiele jej oddziałów jest rozbijanych a na ich miejsce powstają nowe. Oddziały AWP rzadko kontaktują się ze sobą, samodzielnie realizując większość zadań w tym podstawowe – systematyczne nękanie wojsk sowieckich.
Ze względu na nieformalną strukturę AWP nie ma dowództwa, choć dla wszystkich partyzantów i całego świata przywódcą polskiego ruchu oporu jest oczywiście pułkownik Xavras Wyżryn.
Zobacz profil autora
kreciu
Sierzant SztabowyDołączył: 15 Cze 2009
Posty: 94
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

PostWysłany: Pią 17:18, 23 Lip 2010 Powrót do góry

czytałem że po stronie Polskiej istnieje możliwość wykorzystywania także cywilnych ubiorów, to prawda? czy np. ze spodniami bojówkami ( ze wzorem floropodobnym) kamizelką, i jakąś np. czarną kuszulką będę mógł pojechać czy wymagany jest pełen mundur w panterze?
Zobacz profil autora
rastythief
AdministratorDołączył: 12 Gru 2005
Posty: 274
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Pią 17:48, 23 Lip 2010 Powrót do góry

Stylizacja bardzo mile widziana, po za tym jako Polak będziesz miał na ramieniu biało- czerwoną opaskę, oczywiście pod warunkiem że masz 16 lat
Zobacz profil autora
kreciu
Sierzant SztabowyDołączył: 15 Cze 2009
Posty: 94
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

PostWysłany: Sob 14:32, 24 Lip 2010 Powrót do góry

ok. zresztą do tego czasu już powinienem mieć mundur. nie mam 4 kółek, czy ktoś z GP mota transport?
Zobacz profil autora
rastythief
AdministratorDołączył: 12 Gru 2005
Posty: 274
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Nie 9:22, 25 Lip 2010 Powrót do góry

Dojazd na miejsce to nie problem..
Proponuje dokonać rejestracji
http://www.olendry.fora.pl
Zobacz profil autora
kreciu
Sierzant SztabowyDołączył: 15 Cze 2009
Posty: 94
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

PostWysłany: Nie 11:34, 25 Lip 2010 Powrót do góry

się robi bossu Razz 3 hi capy w zapasie, ok 5k kulek mi wystarczy czy jeszcze dokupić, bo strzelania będzie sporo?
Zobacz profil autora
rastythief
AdministratorDołączył: 12 Gru 2005
Posty: 274
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Nie 13:45, 25 Lip 2010 Powrót do góry

Wystarczy ale pod warunkiem że będziesz strzelać na "singlu" Very Happy
Zobacz profil autora
kreciu
Sierzant SztabowyDołączył: 15 Cze 2009
Posty: 94
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

PostWysłany: Nie 14:48, 25 Lip 2010 Powrót do góry

aha. czyli jeszcze trzeba dokupić. ile mniej więcej zużywa się kulek na takim zlocie przy założeniu że strzelamy w trybie auto?
Zobacz profil autora
rastythief
AdministratorDołączył: 12 Gru 2005
Posty: 274
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Nie 15:32, 25 Lip 2010 Powrót do góry

Cytat:
ile mniej więcej zużywa się kulek na takim zlocie przy założeniu że strzelamy w trybie auto?Statystyki prowadzone i opisane na WMASGoraz nasze osobiste doświadczenia mówią że na zlotach 2 dniowych, statystyczny airsoftowiec (z bronią szturmową) wystrzeliwuje średnio ok 4000- 4500 kulek. Oczywiście jest to uzależnione od scenariusza imprezy, no i od tego czy większośc czasu nie przesiedzisz np na "respie".
Natomiast jeżeli dysponujesz "bronią wsparcia" będziesz potrzewbował co najmniej 6000 kulek.
Uwaga! Nasza impreza przewiduje też kilkugodzinny scenariusz nocny więc wypadało by sie dodatkowo zabezpieczyć w amunicję


Ostatnio zmieniony przez rastythief dnia Nie 15:34, 25 Lip 2010, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
kreciu
Sierzant SztabowyDołączył: 15 Cze 2009
Posty: 94
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

PostWysłany: Nie 16:10, 25 Lip 2010 Powrót do góry

ok, dzięki za rady.

PS. na jakich magach "jedzie" GP? tak na przyszłość chce wiedzieć, żeby nie było że wszyscy na jakiejś strzelance pójdą z realami a ja wyjdę z Hi Capem i "OMG haXx0r!"
Zobacz profil autora
Yeti
Starszy SzeregowyDołączył: 03 Maj 2010
Posty: 17
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Nie 18:40, 25 Lip 2010 Powrót do góry

Już zapisany:) GP stanie po jakiej stronie konfliktu?
Zobacz profil autora
kreciu
Sierzant SztabowyDołączył: 15 Cze 2009
Posty: 94
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

PostWysłany: Nie 18:47, 25 Lip 2010 Powrót do góry

już zapisany na forum jestem Smile


Ostatnio zmieniony przez kreciu dnia Nie 18:48, 25 Lip 2010, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
SnajperTBG
MajorDołączył: 13 Gru 2007
Posty: 236
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Pon 14:24, 26 Lip 2010 Powrót do góry

Ja jak rok temu idę do AWP ale stylizacja będzie z 21wieku:P
Zobacz profil autora
Zib
SierzantDołączył: 16 Gru 2009
Posty: 67
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Wto 14:26, 27 Lip 2010 Powrót do góry

Ja też uderzam do AWP Smile
Zobacz profil autora
eston
Ojciec dyrektorDołączył: 11 Gru 2005
Posty: 472
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kopernika

PostWysłany: Wto 17:57, 27 Lip 2010 Powrót do góry

Panowie przypominam, że Was też obowiązuje zgłoszenie na maila [link widoczny dla zalogowanych] wraz z podaniem pełnych danych: imienia i nazwiska oraz PESELU a w wypadku osób neipełnoletnich także opiekuna na zlocie.
Wszelako osoby, które czynnie zaangażują się w organizację zlotu będą zwolnione z opłaty.


Ostatnio zmieniony przez eston dnia Wto 17:57, 27 Lip 2010, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Flain
SzeregowyDołączył: 01 Lip 2009
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Wto 19:16, 27 Lip 2010 Powrót do góry

No i kolejny Xarwas xD ale ten czas mija. Ja oczywiście stawie się z kuzynem. Jestem także ciekawy, po jakiej stronie konfliktu przyjdzie mi stanąć Razz rok temu byłem u ruskich może w tym roku dojdę do AWP, ale cóż wszystko zależy od organizatorów. Mówię jeszcze na zapas, że mój kuzyn załatwi zapisanie nas, więc zbędne będą posty o pouczeniu mnie żebym wysłał zgłoszenie Razz
P.S Zapomniałbym dodać, że od 15 lipca mam 18 lat.
Zobacz profil autora
kreciu
Sierzant SztabowyDołączył: 15 Cze 2009
Posty: 94
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

PostWysłany: Wto 19:24, 27 Lip 2010 Powrót do góry

jak można pomóc w organizacji zlotu?
Zobacz profil autora
Flain
SzeregowyDołączył: 01 Lip 2009
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Wto 19:33, 27 Lip 2010 Powrót do góry

Jak byś pomagał to przeszukaj dokładnie teren w poszukiwaniu dziur, bo już raz Eston w jedną wpadł Razz Pamiętam to my stoimy a on mówi żebyśmy na dziury uważali a po jakimś czasie patrzymy a tu nasz przywódca w dziurę wpadł xD
Zobacz profil autora
GośćPostWysłany: Wto 19:48, 27 Lip 2010 Powrót do góry

Flain... Jakoś w zgłoszeniach nie widziałem Twojego Nicka(a zgłoszenia przyjmuję Ja), na razie nie ma Cię na liście więc:

ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ TO POGADAMY!
Flain
SzeregowyDołączył: 01 Lip 2009
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Wto 19:53, 27 Lip 2010 Powrót do góry

Noah pisałem, że to mój kuzyn wszystko załatwi on zna jednego z waszej ekipy Razz z resztą powiedział mi przed chwilą, że on myśli dopiero tydzień na przód a ja już o sierpniu myślę, więc nasze zgłoszenie tak szybko nie dotrze.
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001/3 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
 
 
Regulamin